2.06.2013 – 9 Niedziela Zwykła

- poniedziałek – Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy,
- środa – Wspomnienie św. Bonifacego,
- piątek – Uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa,
- sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W Oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła dziś po Mszy św. o godz. 13.00, oraz we wtorek, środę i piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek zakończenie Oktawy i poświęcenie wianków.

4. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiamy w Jarzycach i Strzekęcinie przed Mszą św., w Konikowie i Świeszynie po Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca:

- okazja do spowiedzi:

• w Jarzycach w czwartek od godz. 16.30,
  • w Konikowie w czwartek od godz. 17.45,
  • w Świeszynie w piątek od godz. 17.30,
  • w Strzekęcinie w sobotę od godz. 17.30.

- odwiedziny chorych w czwartek i piątek według planu z ostatniego miesiąca.

6. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Msza św. Odpustowa kościoła filialnego w Konikowie zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 10.00, zapraszamy !

8. Caritas Parafialna bierze udział w zorganizowaniu pomocy żywnościowej potrzebującym z terenu naszej parafii. W związku z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów na transport Caritas zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe wszystkich, którym bliskie jest wspieranie najuboższych. Dziś zbiórka ofiar na ten cel. Dla części dzieci i młodzieży z naszej parafii Caritas ufundowała tornistry. Wymagają one wyposażenia w wyprawkę szkolną – piórnik, długopis, zeszyty, linijki itp. Osoby, które chciałyby zaangażować się i sprawić radość naszym podopiecznym, prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. Za każdą pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać - zarząd Caritasu Parafialnego.

9. Składam wdzięczne Bóg zapłać za ofiary, dary, pomoc i życzliwość. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała: Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy, druhom z OSP za niesienie baldachimu i prowadzenie księdza, niosącym chorągwie i poduszki, p. Piotrowi i grupom śpiewaczym za prowadzenie śpiewu, dzieciom w strojach I Komunii, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, przygotowującym Ołtarze, osobom, które uporządkowały swoje obejścia oraz udekorowały okna i domu. Wszystkim przez modlitwę i śpiew uczestniczącym w Procesji Eucharystycznej. Dziękuję za posprzątanie kościoła.

Ks. Remigiusz Szrajnert